Využijte nabídku letních pobytů v Astorii a Radium Palace

Léčebné lázně Jáchymov

Léčebné lázně Jáchymov

Akciová společnost Léčebné lázně Jáchymov existuje již od roku 1992. Je to pouhý zlomek času proti téměř stoleté historii lázní v Jáchymově a proti několika staletím, po která je znám léčebný účinek radonové vody na lidský organismus. Novodobou tradicí pro Lázně Jáchymov je medicínské pojetí lázeňské péče a také vynikající úroveň stravovacích a ubytovacích služeb. Taková tradice zavazuje. Věříme, že získáním prestižního ocenění "Lázeňská společnost roku 2008 a 2012" se podařilo na tuto tradici navázat.

Zdejší odborné vyšetřovací metody a balneologické postupy se pružně mění s každým pokrokem a novými poznatky lékařské vědy. Modernizovat v jáchymovském pojetí znamená také dávat novou tvář tamním překrásným budovám a používat moderní metody řízení lázeňského podniku. Nesporným oceněním kvality a pracovního úsilí Léčebných lázní Jáchymov jsou prestižní certifikace.

Léčebné lázně Jáchymov zaměstnávají více než 550 zaměstnanců zdravotnických i jiných profesí. Zdejší lékaři patří odborným vzděláním i lidskými kvalitami k těm nejlepším. V místě těžby radonové vody, v dole Svornost, pracuje dokonce dvacet horníků. Společným úsilím vytvářejí co nejvlídnější atmosféru lázní pro ty, kteří jsou nejdůležitější součástí tohoto živého organismu – pro klienty. Lázně Jáchymov navštíví každoročně více než 20000 lázeňských hostů a stráví tu průměrně 17 dnů. Jejich zájmu a spokojenosti s poskytovanými službami si v Jáchymově cení nejvíce.

Cílem každé společnosti je spokojený klient. V Léčebných lázních Jáchymov dodávají – zdravější klient. Stejně jako empirické vědecké studie potvrzují prokazatelný léčebný účinek radonové vody, tak i individuální dotazníky pravidelně potvrzují zlepšení zdravotního stavu zdejších hostů. Lázně Jáchymov jsou jedinečné. Naprostá většina hostů se do lázní opakovaně vrací. Desátý, dvacátý i třicátý pobyt v Lázních Jáchymov není výjimkou, rekordmanem je pak klient, který lázně navštívil padesátkrát.

Jáchymovské lázně nabízejí unikátní léčbu pohybového aparátu pomocí radonové vody.

Léčení pomáhá při:

  • onemocnění kloubů
  • periferního nervového systému a páteře
  • kožních nemocech
  • vylepšuje stavy u nemocných cukrovkou nebou dnou
  • zlepšuje stavy po úrazech a operacích
  • specialisté na léčbu Bechtěrevovy choroby
  • oběhové ústrojí (některé indikace)

Galerie

behounek_01
behounek_02
behounek_03
behounek_04
behounek_05
behounek_06

O městě

znak

Jáchymov, lázeňské městečko s necelými třemi tisíci obyvatel, leží na severozápadním okraji Čech a je součástí Karlovarského kraje. Nedaleko města vystupuje mohutný hřbet hory Klínovec. Nadmořská výška města je v dolní části 560 m.n.m. a v horní části 750 m.n.m. Je zde podhorské klima, v zimě drsnější. Jižní svah Krušných hor, do kterého je město vklíněno, jej chrání proti severním větrům. Město je právem nazýváno branou Krušných hor. Město prvních radonových lázní s bohatou hornickou minulostí (stříbro, uran) a ražbou tolarů, nabízí vhodné podmínky pro zimní sporty, pěší turistiku i cykloturistiku.